Flying for Kosovo

Recognize Kosovo's Independence!

Kosova Photo Gallery

Posted by admin On March - 15 - 2009

There are some people in the world who don’t think Kosovo is so special. Because it is such a small country, some people think that there can’t be much to see there. This couldn’t be further from the truth! Kosova is full of beauty, and this gallery is now in place in order to shed some light on that beauty for the rest of the world to see.

If you have any photos you would like to submit, please send them to james.berisha@flyingforkosovo.com, and I will consider posting them here. A very special “thank you!” to Asdren Rrahmani for providing Flying for Kosovo with the first images to get this gallery started.

25 Responses to “Kosova Photo Gallery”

 1. fahrrad says:

  Dies ist ein gro

 2. Burim Bytyqi says:

  Shume foto te bukura. Na nevojiten kesi foto per te ndihmuar turizmin tone e per te rimekembur ekonomine e Kosoves.

 3. Very interesting idea and very acceptable. Kosova needs a lot of these smart young and middle age people who have new ideas about the newest country in the world. Kosova needs more than accepted it as an independant country.

 4. kicker - ferizaj says:

  I encourage you in your trip around america(the continent). Kosovo defenetely needs such activities, to promote out new state.
  just go on with these activities.
  I will contribute on this, by spreading out your website.

  long live KOSOVO :)

 5. Vlorat Vitija says:

  i would like to come guys come over Toronto too and to stop for bit break and to make some pic with you guys your awsome.
  vlorat from kitchener on
  good bless KOSOVA

 6. blerimi bukurija dasara diori doriti nga gjilani ju pershendesim per galerit e bukura qe i kemi par na pelqyen po kosova ka me shum te ket ne internet foto ga leri ti tregoj botes se ehe ne kemi nje jet naturale e jo shkatrimtare ne republiken ton qao qao nga gjilani me respekt familja këqeli

 7. Liridon .V - Ferizaj says:

  http://www.flickr.com search: Kosova
  Do te gjeni gjithqka per Kosoven
  Kosova Free And Proud 4 Ever .

 8. la bellezza che ha il kosovo e le risorse non ha quasi nessun Paese al mondo, con pasato del tempo il kosovo diventera uno dei paesi più visitati del vecchio continente.
  Bukurit dhe pasurit toksore qe ka kosova e bejn nje ndere vendet me te vequara ne bot , ju pershendes te gjith shqipetaret kudo ne bote

 9. alban says:

  Gracias amigos latinos. God bless america latina. God bless Albania. God bless Kosova.

 10. Deqani says:

  Kosova ka nevoj per ksi trimav,sa ishte lufta pat luftetar,
  por lufta ska perfundu ndersa menyra e luftes ka ndryshu,je nje njeri qe Kosova krenohet me ty o Berish

 11. Hi, good post. I have been wondering about this issue,so thanks for posting.

 12. alberti says:

  esht e vertet se Kosova ka vende shum te mrekullueshme

 13. Rnofsh sa malet e kapeshnices mr
  .Berisha….

 14. albert says:

  Kosova ka vend te mrekullushme sidomos Mirusha

 15. Ekrem_Hyseni_Ferizaj says:

  PO KOSOVA ESHT E BUKUR PER ATA QE E SHOHIN EDHE NGA LARG……SI KY ZOTRIU…..’BERISHA’……..

 16. Abdul waheed says:

  Hi Guys !!!

  I saw that website just few days ago and i am doing business in kosovo and feeling like 2nd home and Thank you kosovo.

 17. Rrezarta says:

  Ju falemnnderit shume zoti Berisha për këtë iniciative, Galeria ishte tejet mbresëlënëse (edhe për mua që kam një jetë të tërë në Kosovë, edhe ne Kosovarët duhet të vetëdijësohemi për faktin se sa e mahnitshme është Kosova), I kisha lutur të gjithë që kanë mundësi të më përgjigjen se ku mund të gjej më shumë foto të këtilla të Kosovës, do t’ju isha shunë falënderuese!

 18. faton says:

  ju uroj per kete iniciative dhe kjo tregon se edhe pse jemi jashte KOSOVES

  jemi bijte e KOSOVES SE MADHE kudo qe jemi

  falmderit-gracie

 19. bukurija ju pershendet me bukurit natyr jan te bukura po ju uroj fat ne pun ja kaloni mir gilani ju pershendet

 20. dior kerqeli says:

  po me pelqejn naturat shum veq ja vazhdoni kosova shkon perpara qao qao nga gjilani ori ju pershendet

 21. Drenica says:

  Ne nga drenica ju pershendesim shum dhe ju falenderojm per kontributin e dhënë per galerin e ndertimin e kesaj faqe per ti ftuar turistet ne kosov dhe ti bindim se me te vertet kosova është vendi me i bukur ne bot

 22. Theranda says:

  Bravoo Z.Berisha je nder ambasadoret me te mire per Kosoven gjithashtu lobimi juaj per shtetin eshte perveq i llojit te veqante dhe shume interesant per tere boten mendoj, do te jete edhe frytedhenes per Kosoven..Te uroj udhetime te rehatshme ne vazhdim te realizimit te kesaj pune madhore qe per dike mund te duken sikur aventura..

  Shpresoj qe kane me te perkrah edhe institucionet dhe tere bashkatdhetaret qe kane mundesi ta bejne kete dhe kisha pasur deshire qe dhe une te jem pjese e ketij projekti nese kam mundesi ne qfaredo menyre,jam i gatshem per t’kontribu dhe ndihmuar ne qfaredo menyre..

  Gjitha t’mirat,

 23. bukurit natyrore jan te gjalla e te verteta qao qao dasara nga gjilani familja kerqeli

 24. dior kerqeli says:

  pershendetje nga gjilani nga nje bukurit natyrore te kosoves je to me mir ne kosoven e lir qapo qao nga republika e kosoves -gjilan familja kerqeli

Leave a Reply